ANDRZEJ GONDEK TRIO – Koncert Live Stream

Link do strony z transmisją: http://www.facebook.com/gramywdomu

ANDRZEJ GONDEK TRIO – to projekt gitarzysty, do którego zaprosił wyjątkowych ludzi i wybitnych muzyków Sławomira Kurkiewicza oraz Pawła Dobrowolskiego. Wykonywane utwory to w większości materiał autorski inspirowany muzyką jazzową, z silnymi wpływami innych gatunków muzycznych. Ich wspólne brzmienie to niezwykła ekspresja muzyczno-sceniczna, pełna zaangażowania i rozmachu, a przy tym spójna i harmonijna. Zabierają publiczność w swoją niezwykłą, muzyczną podróż, wzbudzając emocje i sprawiając, że każdy ze słuchaczy chce przeżyć to razem z nimi.

Andrzej Gondek – gitarzysta, kompozytor poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych. Jego oryginalne i osobiste brzmienie cechuje duża dynamika, drapieżność, a jednocześnie wrażliwość.
Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, m.in. Terence Blanchard, Frank Mc Comb, Karren Edwards, Eric Allen, Liz Rosa Andre Washington, Raashan Ahmad, Dana Hawkins, Josh Lawrence, Jacques Sequin, Mark Preston oraz Adam Bałdych, Anna Serafińska, Michał Urbaniak, Paweł Tomaszewski, Beata Przybytek, Kinga Głyk oraz wielu innych.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich prowadzonych przez  gwiazdy muzyki jazzowej takich jak Scott Henderson, Dean Brown, Jerry Bergonzie, Dave Libman.
Koncertował na festiwalach w Polsce i w Europie m.in. Jazz Jamboree, Silesian Jazz Festival, „Jazz na Kresach”, Alfa Jazz, Algier Jazz, Hilden, JazzTage.
Jako sideman pojawia się na ponad 20 płytach studyjnych i live w towarzystwie czołowych polskich i zagranicznych muzyków.

Sławomir Kurkiewicz – polski kontrabasista najbardziej znany z ponad 23 letniej współpracy z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą Michałem Miśkiewiczem, z którymi współtworzy monolityczne Trio, uznawane za jedną z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia. Wieloletnia kooperacja Trio z Tomaszem Stańko oraz często podkreślane przez krytykę i publiczność telepatyczne porozumienie między muzykami pozwoliło Sławomirowi Kurkiewiczowi rozwinąć osobisty i rozpoznawalny styl, nacechowany rytmicznością, liryzmem i “przekorą”. 
Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym czasie koncertował już i nagrywał z Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem i Janem “Ptaszynem” Wróblewskim.  Od 2001 jest związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem. Występował również obok takich artystów jak Charles Lloyd, Dino Saluzzi, John Surman, Joe Lovano, David Virelles, Joey Baron, Craig Taborn, Lee Konitz, Billy Harper, Marilyn Mazur, Zohar Fresco, Anders Jormin, Marcus Miller, Adam Pierończyk i wielu innych. 

Paweł Dobrowolski – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi też działalność dydaktyczną wykładając na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Puławy oraz na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz.
Miał okazję występować i współpracować m.in. z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, Luis Ribeiro, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Laboratorium, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Krzysztof Herdzin, Adam Bałdych, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł Tomaszewski, Kuba Badach i wielu innych.
Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w kategorii Perkusista Roku w corocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum. W 2017 roku zaliczony do grona „101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu Perkusista.
Był nominowany do wielu nagród Akademii Fonograficznej oraz jest laureatem m.in. Fryderyk 2006 w kategorii płyta roku – muzyka jazzowa za udział w nagraniu albumu „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego, I nagrody i statuetki 'Aniołka Jazzowego’ na festiwalu 'Bielska Zadymka Jazzowa’ 2004 i 2005, I miejsca GRAND PRIX w kategorii zespołowej 40 Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego ‘Jazz Nad Odrą 2004′, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych oraz wielu innych nagród i wyróżnień.
W dotychczasowym dorobku posiada ponad 60 nagranych płyt, jak również muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich oraz zagranicznych. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np. Royal Albert Hall w Londynie, Olympia w Paryżu, Opera w Tel Avivie, filharmoniach w Europie i na świecie, scenach klubowych m.in. Ronnie Scott’s w Londynie, Blue Note w Tokio i w Mediolanie, New Morning w Paryżu oraz wielu innych.

Data

cze 12 2020

Czas

20:00 - 21:00

Więcej informacji

Oglądaj
Kategoria
GRAMY W DOMU

Scena

GRAMY W DOMU
Strona WWW
http://www.facebook.com/gramywdomu
Oglądaj

Facebook
Instagram