O akcji #zostanzmuzyka

Slider

Drodzy Muzycy,
Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w trudnej sytuacji znalazło się obecnie z powodu pandemii właściwie całe nasze środowisko, dlatego namawiamy Was do udziału we wspólnej akcji pomocowej #zostańzmuzyką.
Stanowi ona także dodatkowy argument do #zostanwdomu #togetherathome i spotkania z fanami #online. Od początku naszym partnerem jest Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej. 

Inspirację i nazwę zaczerpnęliśmy po koncercie jaki 15 marca 2020 zagrała z zespołem Urszula. Od tego też dnia wystartowaliśmy z akcją #zostańzmuzyką.
Pomysł jest prosty: zagrajmy w czasie kwarantanny we własnych domach, studiach nagrań, salach prób i gdzie tam kto może, koncerty dla siebie i swoich koleżanek i kolegów, którzy z dnia na dzień stracili źródło często jedynych dochodów. Mowa tu nie tylko o muzykach, ale i osobach zaangażowanych w techniczną i logistyczną obsługę koncertów.

To już się dzieje, wielu z nas rozpoczyna własne akcje. Połączmy siły – będzie skuteczniej. DOŁĄCZ DO NAS

Uruchomiliśmy stronę internetową www.zostanzmuzyka.pl, na której publikujemy kalendarz wydarzeń muzycznych zgłoszonych do naszej akcji: transmitowanych on-line lub premier materiałów wcześniej zarejestrowanych. Wszystkie do posłuchania lub obejrzenia bez wychodzenia z domu.  

Po zgłoszeniu chęci udziału w akcji, organizator koncertu dostaje możliwość otrzymania własnego panelu do wpłat darowizn – wirtualną puszkę, do której słuchacze dobrowolnie mogą wpłacić dowolną kwotę. Pieniądze trafią na konto Polskiej Fundacji Muzycznej, a po zakończeniu wydarzenia zostaną wypłacone w formie darowizny zgodnie z wolą organizatora/wykonawcy. 

Będzie solidarnie, jeśli dobrowolna część zebranej kwoty zasili Fundusz Pomocowy PFM, z którego wypłacamy zapomogi tym, którzy zagrać nie będą w stanie, albo nie są muzykami (nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, ludzie techniczni) – o tym będą decydować wykonawcy biorący udział w naszej akcji.

#zostańzmuzyką to pomysł na zarobkowanie dla muzyków w tym bardzo trudnym dla branży momencie, ale przede wszystkim na skoordynowanie i promowanie wielu bardzo ciekawych wydarzeń podczas #zostanwdomu #togetherathome.

Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania.

Do Waszej dyspozycji jest numer telefonu: 604 963 056 i adres mailowy: online@pfm.waw.pl

Facebook
Instagram