Slide 1

O akcji #zostanzmuzyka

Drodzy Muzycy,
Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w trudnej sytuacji znalazło się od połowy marca 2020 roku z powodu pandemii właściwie całe nasze środowisko, dlatego namawialiśmy Was do udziału we wspólnej akcji pomocowej #zostańzmuzyką.
Stanowiła ona także dodatkowy argument do #zostanwdomu #togetherathome i spotkania z fanami #online. Od początku naszym partnerem jest Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej. 

Inspirację i nazwę zaczerpnęliśmy po koncercie jaki 15 marca 2020 zagrała z zespołem Urszula. Od tego też dnia wystartowaliśmy z akcją #zostańzmuzyką.
Pomysł był prosty: zagrajmy w czasie kwarantanny we własnych domach, studiach nagrań, salach prób i gdzie tam kto może, koncerty dla siebie i swoich koleżanek i kolegów, którzy z dnia na dzień stracili źródło często jedynych dochodów. Mowa tu nie tylko o muzykach, ale i osobach zaangażowanych w techniczną i logistyczną obsługę koncertów.

Połączmy siły – będzie skuteczniej. DOŁĄCZ DO NAS

Uruchomiliśmy stronę internetową www.zostanzmuzyka.pl, na której publikujemy kalendarz wydarzeń muzycznych zgłoszonych do naszej akcji: transmitowanych na żywo on-line lub premier i retransmisji materiałów wcześniej zarejestrowanych. Wszystkie do posłuchania lub obejrzenia bez wychodzenia z domu.  

Po zgłoszeniu chęci udziału w akcji, organizator koncertu dostaje możliwość otrzymania własnego panelu do wpłat darowizn – wirtualną puszkę, do której słuchacze dobrowolnie mogą wpłacić dowolną kwotę. Pieniądze trafiają na konto Polskiej Fundacji Muzycznej, a po zakończeniu wydarzenia są wypłacane w formie darowizny zgodnie z wolą organizatora/wykonawcy. 

Będzie solidarnie, jeśli dobrowolna część zebranej kwoty zasili Fundusz Pomocowy PFM, z którego wypłacamy zapomogi tym, którzy zagrać nie będą w stanie, albo nie są muzykami (nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, ludzie techniczni) – o tym będą decydować wykonawcy biorący udział w naszej akcji.

#zostańzmuzyką to pomysł na skoordynowanie i promowanie wielu bardzo ciekawych muzycznych wydarzeń on-line, a także szansa na wsparcie finansowe dla muzyków.

Coraz lepiej przystosowujemy się do nowej sytuacji. Za nami prawie 500 wydarzeń. Ponad 200 artystów zdecydowało się na kontakt z publicznością za pośrednictwem internetu w ramach akcji #zostańzmuzyką. Koncerty i spotkania online mają swoją publiczność, która docenia wykonawców zasilając przelewami wirtualne puszki lub kupując bilety na wydarzenia on-line. Odbywają się także koncerty charytatywne, dzięki którym zbierane są kwoty na inne działania pomocowe.

Cel pomocowy, który przyświecał naszej akcji zaplanowanej na marzec i kwiecień 2020 roku został osiągnięty! Ponad 75 tysięcy złotych trafiło do tej pory na konto PFM, z którego cały czas wypłacamy darowizny muzykom lub wskazanym przez nich osobom.

W maju postawiliśmy sobie cel jakościowy. Zależy nam na tym, aby wydarzenia muzyczne odbywające w ramach akcji #zostańzmuzyką były realizowane w sposób profesjonalny, a artyści mieli szansę na dzielenie się swoją twórczością bez obaw, że warunki techniczne uniemożliwią im kontakt z publicznością w odpowiedniej jakości.

Dlatego zdecydowaliśmy się oprzeć naszą akcję na współpracy z Partnerami, którzy tworzą własne SCENY odpowiadając zarówno za jakość artystyczną, jak i techniczną muzycznych wydarzeń.
Dla wykonawców niewspółpracujących z żadnym z naszych Partnerów przygotowaliśmy OTWARTĄ SCENĘ, na której można zagrać korzystając z pomocy technicznej naszych wolontariuszy.

Wprowadziliśmy także zmiany na naszej stronie, które mają ułatwić publiczności wyszukanie wydarzeń odbywających się poszczególnych Scenach lub ze względu na kategorię (gatunek muzyczny, kategoria wiekowa, odpłatność).
Zajrzyjcie do REGULAMINU akcji po zmianach wprowadzonych od 1 maja 2020 roku.

Magda Turowska – koordynatorka akcji #zostańzmuzyką 01.05.2020

Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania.

Do Waszej dyspozycji jest numer telefonu: 604 963 056 i adres mailowy: online@pfm.waw.pl

Facebook
Instagram