1. Dlaczego powstała akcja #zostańzmuzyką?

Od 17 lat Polska Fundacja Muzyczna, organizacja pożytku publicznego, niesie pomoc muzykom w trudnej sytuacji życiowej. obecnie z powodu pandemii w trudnej sytuacji znalazło się właściwie całe środowisko muzyczne, dlatego powstała akcja pomocowa #zostańzmuzyką.
Więcej w zakładce o akcji.

2. Do kogo skierowana jest akcja?

Akcja #zostańzmuzyką jest skierowana do wszystkich osób związanych z branżą muzyczną – od artystów wykonawców także do producentów, menadżerów, właścicieli klubów, ludzi odpowiedzialnych za obsługę techniczną wydarzeń – ale również słuchaczy. Bieżąca sytuacja niejako zmusza do poszukiwania nowych form występów przed publicznością, a live streaming koncertów idealnie wpisuje się, w powstałą jako odpowiedź na panującą sytuację inicjatywę, #zostańwdomu.  

3. Jak mogę dołączyć do akcji zostań z muzyką?

Jeśli planujesz koncert lub inne muzyczne wydarzenie on-line sprawdź kalendarz wydarzeń na stronie www.zostanzmuzyka.pl/wydarzenia i wybierz dogodny termin własnego, by nie kolidował zbytnio z pozostałymi. Zgłoś nam swoje wydarzenie wypełniając formularz.

4. Czy jest coś co ja mogę zrobić dla akcji zostań z muzyką?

Oczywiście! Najprostszym sposobem jest poczta pantoflowa. Udostępnienie informacji w mediach społecznościowych, polubienie naszej strony czy wykorzystanie specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe nic nie kosztuje, a stanowi znaczne wsparcie dla naszej akcji. Każdą osobę zasiadającą na wirtualnej widowni podczas koncertu gorąco zachęcamy także do wpłat do wirtualnej puszki. Zebrane środki trafią zgodnie z decyzją artystów albo w pełni do nich albo, do czego zachęcamy, w części na poczet Funduszu Pomocowego Polskiej Fundacji Muzycznej.

5. Czy Polska Fundacja Muzyczna planuje kontynuować akcję zostań z muzyką, kiedy świat wróci do normalnych reguł?

Jak najbardziej – mimo że powrót do normalności wydaje się być obecnie bardzo odległy. Wierzymy, że współpraca jest miarą sukcesu, a streamowanie koncertów przez media społecznościowe pozostanie powszechną praktyką. Na nasze wsparcie organizacyjne i promocyjne będzie można liczyć także wtedy.

6. Czy zawsze musi być dołączana wirtualna puszka akcji #zostanzmuzyka do mojego wydarzenia?

Nie, decyzja należy do wykonawcy/organizatora wydarzenia.

7. Czy jeśli zbieram środki poprzez inny serwis czy mogę również dołączyć i równolegle prowadzić zbiórkę?

Tak, zapraszamy wszystkich wykonawców/organizatorów, bez względu na to jaką formę finansowania dla swojego koncertu wybiorą.

8. Wirtualne puszki mają różne kwoty wpłat. Od czego to zależy?

To wykonawca/organizator decyduje jakie kwoty dobrowolnych wpłat zasugerować. Każdy wpłacający może wybrać opcję „dowolna kwota” i wpłacić symboliczną złotówkę lub większą kwotę, jeżeli ma taką wolę.

9. Jak wygląda rozliczenie wirtualnej puszki?

O tym do kogo trafią środki zebrane do wirtualnej puszki decyduje wykonawca/organizator. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie dostępnym na stronie akcji.

10. Czy kontynuując koncertowanie online mam możliwość wykorzystywania tej samej puszki?

Tak, jest taka możliwość. Nie możemy jednak zmienić informacji wyświetlającej się na panelu do wpłat. Po aktywacji puszki, nie można jej edytować. Dzięki temu masz pewność, że Twoja puszka nie zostanie wykorzystana do innego wydarzenia.

O stronie finansowej akcji #zostańzmuzyką opowiada główna koordynatorka Magda Turowska.

Kawa z Cytryną

Porozmawiajmy o pieniądzach. Magda Turowska "Cytryna" – koordynatorka akcji #zostańzmuzyką zaprasza na kolejne poranne spotkanie przy kawie. Dziś dowiecie się jak projekt funkcjonuje od strony finansowej.

Opublikowany przez Zostań z Muzyką Sobota, 18 kwietnia 2020
Facebook
Instagram